Udostępnij na:

Charytatywna i aktywna niedziela dla pracowników DSSE

Pierwsza niedziela września 2017 była bardzo aktywna dla pracowników DSSE. Część załogi uczestniczyła w zakończeniu lata w Żarowie, wpierając tym samym charytatywny rajd rowerowy na rzecz chorej Julki oraz rozpoczynającą się akcję Szlachetnej Paczki. Druga ekipa natomiast wystartowała w Wrocław Business Run, biegu charytatywnym dla potrzebujących. W obu przypadkach można mówić o sukcesie podjętej aktywności.

Podczas pikniku charytatywnego w Żarowie - "Kręcimy dla Julki" udało się uzbierać dokładnie 8 177,34 złote i 25,52 euro, ale to jeszcze nie koniec. Trwa nadal licytacja trzech voucherów do japońskiej restauracji (nagroda ufundowana przez DSSE). Zebrane środki przeznaczone zostaną w całości na leczenie chorej Julii Malik. W akcję włączyli się żarowscy mieszkańcy, samorządowcy, kluby, a także przedsiębiorcy. Nie mogło tam zabraknąć oczywiście DSSE.

- Wspieranie aktywności lokalnych jest wpisane w filozofię Daicela. Dlatego staramy się przy każdej okazji być blisko żarowian. Chcemy, aby wszyscy odczuli, że tutaj nie tylko produkujemy i zatrudniamy, ale ważne są dla nas także potrzeby społeczne i ich wspieranie – komentuje  Małgorzata Adamczyk, która w tym dniu reprezentowała DSSE, a na codzień zajmuje się administracją i public relations (HR/GA).

W nawiązaniu do rajdu rowerowego DSSE ufundowało piękny, miejski rower. Przekazano także trzy vouchery na kolację w japońskiej restauracji po to, aby stworzyć możliwość poznania japońskiej kuchni i kultury. Dodatkowo na stoisku DSSE uczestnicy imprezy częstowali się firmowymi słodyczami, a najmłodsi otrzymywali balony. Poszukujący pracy mogli zaczerpnąć informacji, w jaki sposób można dostać się do zespołu DSSE.

Podczas wydarzenia zaprezentowano także inną, ogólnopolską, społeczną inicjatywę – Szlachetna Paczka. Celem tej prezentacji było pozyskanie wolontariuszy, zapoznanie uczestników rajdu z przesłankami i zasadami akcji. Będzie to pierwsza edycja w Żarowie (podczas gdy w Polsce już XVII). Inicjatywa zorganizowania tej akcji, wypłynęła również  z DSSE. Liderem Regionu Żarów  została cytowana wcześniej Małgorzata Adamczyk.

W tym samym czasie druga ekipa pracowników DSSE startowała w trzeciej edycji Wrocław Business Run. W tym roku na wrocławskiej Pergoli, do biegów ruszyło ponad 2300 osób. Nigdy wcześniej, na linii startu nie zjawiło się aż tylu zawodników. Biegając w Business Run pomaga się potrzebującym.  Bieg organizowany jest równocześnie w ośmiu polskich miastach i jest największą tego typu imprezą w Polsce. Ze strony DSSE biegli z inicjatywy Haruki Hashimoto (kapitana drużyny):  Katarzyna Jedlińska, Takeshi Yoshimura, Paweł Bułat, Adam Binder. Na 400 zespołów, drużyna DSSE zajęła dobre 63 miejsce.

 - Uczestniczyłam w biegu, ponieważ chciałam zintegrować się z koleżankami I kolegami z pracy. Oczywiście bardzo ważna jest dla mnie filozofia samego biegu i pomocy dla potrzebujacych. Jestem bardzo zdowolona z wyniku i uzyskanego miejsca. Chociaż pogoda nie dopisywała, to byliśmy dobrze nastawieni i zmotywowani, żeby dobrze się bawić. Dziękuję wszystkim za udział i wsparcie – tymi słowami podsumowała wydarzenie Haruka Hashimoto, kapitan drużyny, który w DSSE zajmuje się rozwojem dostawców.

Oba wydarzenia są regularnie organizowane, także można śmiało zadeklarować uczestnictwo w kolejnych edycjach wydarzeń.