Udostępnij na:

Dzieci już wiedzą, jak trzeba pracować, żeby być częścią zespołu Daicel Safety Systems Europe!

Ponad 1100 dzieci wzięło udział w tegorocznej edycji ”Miasta Dzieci”, organizowanej w Świdnicy na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podczas dwóch turnusów od 8 do 18 sierpnia, dzieci w wieku od 6 do 12 lat uczyły się, bawiły  i wypoczywały. Na obszarze całego obiektu przygotowano wiele atrakcji i dziesiątki ciekawych zawodów, z którymi dzieci miały bezpośredni kontakt.

Warsztaty związane z odkrywaniem tajników różnych profesji przygotowane były przez firmy, które jednocześnie sponsorowały przedsięwzięcie. Wśród nich nie mogło zabraknąć Daicel Safety Systems Europe z Żarowa, szczególnie dlatego, że od lat wspiera różnego typu inicjatywy społeczne w regionie. Za tego typu działalność Daicel otrzymał MUFLONA 2014 z dziedziny CSR.

– Zawsze bardzo chętnie wspieramy wydarzenia dedykowane dzieciom. Dzieci to nasz nieoceniony potencjał, to nasza przyszłość. W tym roku zorganizowaliśmy stanowisko „Kontrolera Jakości DSSE”, ponieważ chcemy pokazać tym młodym ludziom, jak ważne jest bardzo dokładne kontrolowanie i sprawdzanie. Tutaj podczas zabawy dzieci mogą sobie potrenować podstawowe operacje naszego procesu, które nie rodzą konsekwencji w rzeczywistości. Natomiast nasi pracownicy wiedzą, że ich błąd lub niewyłapanie błędu, może kosztować ludzkie zycie. To wielka odpowiedzialność. – mówi Yasushi Hiramatsu, Prezes DSSE.

Na stanowisku DSSE młodzież kontrolowała poprawność wykonania inflatorów (napełniaczy) do poduszek powietrznych, a następnie oklejała właściwe elementy i w ściśle określony sposób oznakowywała informacją o obecności materiału wybuchowego. Praktyczne zajęcia poprzedził teoretyczny wstęp o firmie oraz o zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem i jakością.

Dzieci bawiąc się i wcielając w pracowników zawodów otrzymywali za swoją pracę i zaangażowanie wynagrodzenie w postaci tzw. „Tauronków” - specjalnej waluty stworzonej na potrzeby „Miasta Dzieci”. Dzięki zarobionym pieniądzom będą mogły zakupić wiele atrakcyjnych artykułów w „Sklepie marzeń”. W ten sposób dzieci uczyły się pracy, zarabiania pieniędzy i podejmowania decyzji, oczywiście w formie zabawy. DSSE dodatkowo ufundowało firmowe gadżety. Każde dziecko, które odwiedziło stanowisko kontrolera jakości, otrzymało jedną nagrodę. Wśród nich znalazły się czapeczki z daszkiem, koszulki, wodoodporne etui na telefony, armpassy na telefon, opaski odblaskowe, miarki, długopisy, ołowki, itp.

Oprócz kontrolera jakości, dzieci bawiły się  w zawody typu:  filmowcy, policjanci, strzelcy wyborowi, mistrzowie pizzy i lodowych deserów, ale też kelnerzy, lekarze, ogrodnicy, a nawet treserzy zwierząt, leśnicy, stolarze, konstruktorzy, ceramicy, plastycy, elektronicy i mistrzowie baniek mydlanych.

Po zakończeniu wydarzenia odbyło się jego uroczyste podsumowanie oraz wręczenie specjalnych certyfikatów.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udziału w wydarzeniu oraz wszystkim dzieciom za zaangażowanie i piekne postawy pracownicze. Jak dorośniecie, chętnie Was zobaczymy w naszej firmie!