Udostępnij na:

„INVEST in EDU”

„INVEST in EDU”

 

9 lutego 2015 podczas konferencji „Mądrzej. Czyli jak uczyć i szkolić dla gospodarki” zorganizowanej przez WSSE Invest Park powołany został Klaster Edukacyjny „INVEST in EDU”.

Wspólna inicjatywa pracodawców z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, szkół zawodowych i samorządów powstała w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy i ma za zadanie rozwijanie systemu kształcenia zawodowego, w tym zwiększenie dostępności staży i praktyk, powstawania klas patronackich, w których przedsiębiorca ma realny wpływ na program nauczania.

Obecna na konferencji Joanna Kluzik – Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej ogłosiła obecny rok szkolny - rokiem szkolnictwa zawodowego i zadeklarowała ponad miliard euro na rozwój systemu kształcenia zgodnie z trendami na rynku pracy.

„Urzędy pracy mają informacje o obecnym zapotrzebowaniu na rynku. Nie są jednak w stanie odpowiedzieć nam, jakie zawody będą potrzebne w perspektywie kilku lat. Strefy ekonomiczne dzięki współpracy z przedsiębiorcami posiadają taką wiedzę – powiedziała Ilona Antoniszyn – Klik  Wiceminister Gospodarki. 

 

­Pani Barbara Kaśnikowska, Prezes Wałbrzyskiej Strefy podkresliła, ze beneficjentami tej wspólpray będa też uczniowie mają dostęp do nowoczesnych technologii zdobędą pożadane umiejętności praktyczne.

Ministerstwo Gospodarki oraz WSSE „INVEST­PARK” wyróżnili Daicel Safety Systems Europe za szczególne osiagnięcia w promowaniu i realizacji szkolenia zawodowego, efektywną współpracę ze szkołami ponadgimnzajalnymi oraz wsparcie rzeczowe i finansowe zarówno dla szkół i uczniów.

 

Nagrodzono zostały również nasze partnerskie szkoły:

Zespół Szkół nr 1 ze Świdnicy

Zespół Szkół nr 5 z Wałbrzycha

Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” z Wałbrzycha

Z rąk Pani Minister nagrodę odebrała  Dyrektor Personalna i Administracji- Dominika Ciara.