Udostępnij na:

Młodzież gimnazjalna poznaje świat nowoczesnych technologii!

W ostatnim tygodniu w ramach programu „otwartych drzwi” przyjechali do nas uczniowie Gimnazjum nr 3 ze Świdnicy.

Celem wizyty było poszerzenie świadomości uczniów o taką wiedzę, aby w przyszłości mogli podejmować bardziej świadome decyzje o wyborze ścieżki edukacyjnej, która determinuje ścieżkę kariery zawodowej.

Uczniowie obserwowali naszą fabrykę nie tylko pod kątem poznania linii produkcyjnych i powstajacych produktów, ale przede wszystkim z uwzględnieniem różnych stanowisk pracy od operatora, lidera, technika utrzymania ruchu, po stanowiska magazynierów i techników jakości.

Oprócz wiedzy teoretycznej i na rozluźnienie uczniowie wzięli udział w konkursach indywidualnych (wiedza) oraz zespołowym - plastycznym  „Japonia w moich oczach”.

Konkurs był świetną zabawą, ale tak naprawdę miał zwrócić uwagę uczniów na kulturę japońską, z której wywodzi się nasza firma. Te fantastyczne młode osoby w praktyce zauważyli, jak ważną kompetencją jest współpraca w zespole.

Najlepsza praca zespołowa została nagrodzona, a zwycieska grupa w nagrodę weźmie udział w wewnętrznym evencie organizowanycm przez DSSE, który z penością wzbogaci ich o pozytywne doświadczenia, emocje i kolejne benefity. Natomiast zwycięzcy indywidualni, zostali obdarowani w gadżety firmowe i sprzęt audio.