Udostępnij na:

Noworoczna wiadomość na 2017

Z wielką przyjemnością chciałbym życzyć wszystkim pracownikom Grupy Daicel Szczęśliwego Nowego Roku.

Wyrażam głęboką wdzięczność i uznanie za sumienne wypełnianie swoich obowiązków zawodowych w okresie noworocznym.

Ten rok jest pierwszym rokiem naszego nowego planu średnioterminowego, który nazwaliśmy „3D-III”.

Podczas przeglądu, który przeprowadziliśmy zeszłej jesieni, prowadziliśmy szeroko pojęte dyskusje mające na celu przygotowanie nowego planu. W rezultacie wprowadziliśmy pojęcie „3C” reprezentujące bardzo istotne dla nas słowa-klucze: „Change, Challenge, Courage” co oznacza: „Zmiana, Wyzwanie i Odwaga”.  Naszym zamiarem jest stać się firmą, która zawsze zapewnia optymalne rozwiązanie poprzez zachęcanie każdej jednostki biznesowej, jak również naszych działów (w szczególności Badania i Rozwoju, Technologii Produkcji, Inżynierii, Fabryki, Wsparcia i Kontroli) do zadania sobie ważnego pytania: „Co oferujemy i kim są nasi klienci?”.

Oczywiście plan, który wynika ze współpracy wielu ludzi to taki, który jest w pełni ukształtowany. Wynik ten może być przypisany do uczestników, którzy szczerze pytają:

- Co tak naprawdę próbujemy powiedzieć?

- Co mamy na myśli?

- Czy jest to rzeczywiście prawdą?

- Czy nie jest to egoistyczne?

- Jaka jest różnica w naszym podejściu?

W moich poprzednich życzeniach noworocznych na rok 2016 podkreślałem, że Grupa Daicel kładzie duży nacisk na „wizualizację, wokalizację i otwartość” zamiast na „nie widzieć zła, nie mówić źle, nie słyszeć zła”. W tamtym czasie, zachęcałem wszystkich do sprawienia, aby 2016 rok był wybitnym rokiem gwarantowanego bezpieczeństwa i jakości poprzez dogłębne spojrzenie, słuchanie i mówienie o naszych rynkach, klientach, dostawcach i miejsach pracy. Te podstawowe priorytety pozostają niezmienione również na ten rok. Teraz, gdy ustalamy nasz budżet na 2017 rok, ostatecznie dokończymy nasz plan średnioterminowy. Pomyślna realizacja tego planu wymagać będzie wzmożonego wysiłku i dużo więcej energii niż było to wymagane na początku. Pozwolę sobie przypomnieć jeszcze raz: Wasze zaangażowanie do podjęcia pierwszego kroku jest niezbędne.

Na koniec, chciałbym złożyć wszystkim pracownikom i partnerom biznesowym Grupy Daicel najlepsze życzenia noworoczne, sukcesu i powodzenia. 

MISAO FUDABA

PREZES I CEO DAICEL CORPORATION