Udostępnij na:

Premier Polski i Misao Fudaba z Daicel Corporation – co ich łączy?remier Polski i Misao Fudaba z Daicel Corporation – co ich łączy?

Pan Mateusz Morawiecki, Premier Rzeczypospolitej Polskiej odbył w dniach 20 - 22 stycznia oficjalną wizytę w Japonii. Podczas pobytu spotkał się z Shinzo Abe, Premierem Japonii oraz uczestniczył w bankiecie zorganizowanym na jego cześć.

Całość wydarzenia była swojego rodzaju uczczeniem setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią a Polską, którą obchodziliśmy w 2019 roku.

Do udziału w spotkaniu zaproszono zarządy czołowych japońskich firm, w tym Misao Fudaba z Daicel Corporation. Zatem co połączyło Premiera i Pana Fudabę? - przede wszystkim troska o właściwy poziom współpracy obu krajów, ale także rozmowy na temat warunków funkcjonowania japońskich firm na rynku polskim, zasady dotyczące zezwoleń dla kadry delegowanej do pracy w Polsce.

Przedstawiciele obu krajów są przekonani, że podjęte podczas wizyty rozmowy, wnioski i deklaracje bardziej wzmocnią przyjazne stosunki między Japonią a Polską.