Udostępnij na:

Premiera filmu na konferencji „Mądrzej. Czyli jak kształcić dla gospodarki”

Dnia 12.06.2015 w Bolkowie odbyła się konferencja „Mądrzej. Czyli jak kształcić dla gospodarki”, podczas której nastąpiło rozszerzenie klastra edukacyjnego „Invest in Edu”, którego członkiem jest DSSE. Klaster „Invest in edu” został powołany 9 lutego 2015 r, a jego celem jest rozwijanie systemu kształcenia zawodowego, w tym zwiększenie dostępności staży i praktyk.

Gościem konferencji była Ilona Antoniszyn–Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, która powiedziała:Strefy ekonomiczne dzięki współpracy z przedsiębiorcami i prowadzonym badaniom posiadają wiedzę o tym jakie zawody i jacy specjaliści będą potrzebni w przyszłości. Trzeba wykorzystać ten potencjał, aby dobrze zaplanować edukację młodzieży

Podczas konferencji do klastra edukacyjnego przystąpiło kolejnych 29 podmiotów - firmy działające w wałbrzyskiej specjalnej strefie ekonomicznej, szkoły zawodowe i techniczne, Politechnika Wrocławska, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy oraz jednostki samorządu terytorialnego. W sumie w działalność klastra zaangażowanych jest prawie 80 podmiotów.

Dla DSSE oraz naszych szkół partnerskich tj. Zespołu Szkół nr 5 z Wałbrzycha oraz Zespołu Szkół Politechnicznych Energetyk z Wałbrzycha konferencja była wyjątkowa ze względu na premierę filmu, który został wykonany właśnie przez uczniów Energetyka oraz Zespołu Szkół nr 5 we współpracy z DSSE. Celem filmu jest przedstawienie oczami uczniów współpracy pomiędzy szkołą a firmą.

Naszą firmę reprezentowała Joanna Hewiak-Gawrońska, główny specjalista ds. personalnych.