Udostępnij na:

Spotkanie Japońskich przedsiębiorców

Już po raz trzeci firma Daicel Safety Systems Europe uczestniczyła w spotkaniu japońskich przedsiębiorców, zorganizowanym przez WSSE Invest Park *.

 

W wałbrzyskiej strefie zlokalizowanych jest 11 przedsiębiorstw z kapitałem japońskim, które zainwestowały blisko 5 mld złotych. To grupa narodowościowa, która poniosła do tej pory największe nakłady finansowe w WSSE.

 

Spotkanie Inwestorów Japońskich odbyło się w Starej Kopalni w Wałbrzychu, obiekt zrobił ogromne wrażenie na uczestnikach spotkania. Dyskutowane były kwestie wsparcia działalności badawczo-rozwojowej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz bieżące kwestie związane z funkcjonowaniem japońskich przedsiębiorstw w Polsce takie jak sprawy obcokrajowców, rynek pracy, wspólne inicjatywy społeczne.

 

DSSE Sp. z o o dziekuję organizatorom za nieustanne wsparcie naszej działalności i stworzenie efektywnej platformy do współpracy.

 

WSSE „INVEST-PARK” to największa z 14 Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce. Posiada blisko 3 000 ha w 48 miejscowościach. Na jej terenach działa obecnie 178 przedsiębiorców, którzy zainwestowali prawie 20 miliardów złotych i zatrudniają ponad 41 tys. pracowników.