Udostępnij na:

Świętowanie zwycięstwa, czyli jak pracownicy DSSE pokonali konkurencję ze świata!

Daicel Corporation od lat organizuje prestiżowy konkurs, który polega na przedstawianiu innowacyjnych rozwiązań i pomysłów usprawniajacych procesy w korporacji. W jury od lat zasiadają wyłącznie eksperci z dziedziny KAIZEN.
W 2017 roku Kaizen Competition odbył się wiosną w japońskim mieście Harima. Drużyna z Polski przygotowała specjalne prezentacje dotyczące usprawnień w obszarach produkcji oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Wielogodzinne przygotowania, próby i ćwiczenia, ogromy wysiłek oraz zaprezentowane usprawnienia zostały docenione i nagrodzone przez jury. Wynikiem tego grupa DSSE zajęła I-sze miejsce i tytuł World Champion Kaizen Competition 2017 oraz III-cie miejsce w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

„(...) Jestem bardzo dumny, że w naszym zakładzie pracują tak kreatywne i zaangażowane osoby. Byłem bardzo szczęśliwy, gdy okazało się, że mocno wyprzedziliśmy innych uczestników i jesteśmy mistrzami (...)- tak komentuje zwycięstwo Prezes DSSE Yasushi Hiramatsu.

Zgodnie z tradycją konkursu zwycięzca otrzymuje na okres roku specjalną flagę, która już od wielu lat wędruje od mistrza do mistrza, z kraju do kraju.

Po powrocie do Polski w DSSE zorganizowano uroczysty event, podczas którego wszyscy - od kadry manadżerskiej po operacyjną - mogli zobaczyć video i fotorelację z konkursu, podpytać o szczegóły i zobaczyć wspomnianą już flagę World Champion 2017.
Radości z wygranej nie było końca, zwłaszcza, że to był sukces także tych, którzy angażowli się w przygotowania do wyjazdu, wspierali merytorycznie i mentalnie delegowane drużyny.
podczas wydarzenia i w nawiązniu do okresu wakacyjnego, każdy pracownik DSSE otrzymał sportową koszulkę oraz walizkę podróżną. Całość spotkania dopełnił słodki poczestunek w postaci ogromnego tortu.

„KAIZEN Competition to ważne wydarzenie zrówno dla pracowników, jak i kadry zarzadzającej. Nie możemy zapominać, po co jest organizaowana taka rywalizacja między oddziałami. Chodzi głównie o wzbogacenie firmy o szereg mądrych i innowacyjnych rozwiązań, które poprawią procesy zachodzące w firmie. Na tym polega m.in. filozofia Kaizen, która jest tak popularna w krajach azjatyckich. W naszym zakładzie cały czas wprowadzamy usprawnienia. Pracownicy otrzymują nawet nagrody za te najbardziej znaczące rowiązania.” – dodaje Dariusz Karolczak, Dyrektor produkcji w DSSE.

Firmy z branży automotive na codzień korzystają z zasad Kaizen. Kaizen to strategia działania, dzięki której następuje rozwiązywanie problemów w miejscu i czasie, w którym się one pojawiają. Kaizen zakłada wykorzystanie zasobów, aby organizacja mogła zwiększyć swoją produktywność, ale tak, aby nie musiała inwestować w nowe narzędzia pracy czy też technologie.

Słowo KAIZEN oznacza nieustanne doskonalenie, poprawianie pracy i jej efektów oraz zmiany form zarządzania na efektywniejsze. W Polsce metoda ta swą popularność zdobyła dopiero w latach 90-tych XX wieku, gdzie wiele firm wprowadziło ją do zasad funkcjonowania w organizacji. Kaizen jest ściśle związane z kulturą japońską, dlatego w firmach takich jak Toyota, Honda czy żarowska firma DSSE, stosowanie Kaizen jest długoletnią praktyką.

Jak widać na przykładzie pracowników z Daicel Safety Systems Europe, którzy wyrośli w filozofii Kaizen, najważniejsze jest  jej rozumienie i umiejętne wdrażanie jej w życie.

Dziękujemy, gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy!