Udostępnij na:

SZLACHETNA PACZKA 2014

W grudniu 2014 r. Firma DSSE Sp. z. o.o. po raz pierwszy wzięła udział w corocznej ogólnopolskiej akcji pomocy potrzebującym Szlachetna Paczka. Koordynatorem akcji w naszej firmie była Monika Suchanecka, pracownik działu księgowości. Wspólnie z innymi osobami, pracownikami zaprzyjaźnionej firmy mieszczącej się na Bielanach Wrocławskich braliśmy udział w organizacji i zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy dla jednej rodziny wybranej spośród tysięcy zgłoszonych. Wybrana rodzina składała się z pięciu osób, trójki dzieci i dwójki rodziców. Lista potrzeb zatem była długa, od artykułów spożywczych, chemicznych, biurowych, poprzez ubrania szczególnie zimowe, rzeczy codziennego użytku, a także zabawki dla najmłodszego członka wybranej rodziny. Wspólnymi siłami pracowników DSSE  i firmy współuczestniczącej w akcji,  udało nam się wszystko zebrać, a nawet jeszcze więcej, dzięki czemu wszystkie wymienione  najpotrzebniejsze rzeczy rodzina otrzymała. Zebrane rzeczy były nie tylko używane, wielu z nas dokonało zakupów potrzebnych artykułów, co również zasługuje na słowa uznania.  Ostateczne pakowanie wszystkich zebranych rzeczy odbyło się 12 grudnia we Wrocławiu, a następnie oficjalne przekazanie paczek miało miejsce w sobotę 13 grudnia. Rodzina była zachwycona otrzymanymi paczkami, taki rozmiar pomocy zaskoczył nawet ich samych.  Łącznie przekazano 50 świątecznych paczek.

Cieszymy się, że mogliśmy współuczestniczyć w akcji dającej potrzebującym wiele radości, a także ciepła w tym szczególnym, przedświątecznym czasie. Zbiórka rzeczy odbyła się całkowicie dobrowolnie, tym bardziej cieszymy się, że tak wielu z nas okazało współczucie i chęć pomocy. Jest to niezwykle ważne, umieć w dzisiejszych zaganianych czasach zatrzymać się, pomyśleć o innych i pomóc tym, którzy w danym czasie naszej pomocy potrzebują.

Mamy nadzieję, że to nie była ostatnia akcja, w której wzięliśmy udział, że będziemy nadal rozwijać w sobie chęć pomocy i uczucie empatii dla potrzebujących.