Udostępnij na:

SZLACHETNA PACZKA 2017

Pracownicy DSSE bardzo chętnie inicjują lub włączają się w inicjatywy społeczne i charytatywne. Jedną z nich jest SZLACHETNA PACZKA.  To obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się tylko robieniem paczek. Jest oparty na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości.

W tym roku w DSSE włączyło się w projekt po raz czwarty, ale cała akcja miała nieco inny, szerszy wymiar. To w DSSE zrodziła się inicjatywa stworzenia po raz pierwszy Rejonu Szlachetnej Paczki w Żarowie. To właśnie pracownicy firmy rozpoczęli kampanię wolontaryjną, przeszli szkolenia i ruszyli w teren. Wynikiem tej ciężkiej pracy i poświęcenia jest szczęście ponad 20 rodzin z całej Gminy Żarów. Pracownicy DSSE wzięli dodatkowo pod swoją opiekę dwie rodziny w potrzebie. Przez kilka tygodni zbierano pieniądze, kupowano potrzebne produkty i rzeczy. Dwa dni przed finałem akcji w DSSE odbyła się wielka akcja pakowania i przygotowywania ponad 50 paczek dla wybranych dwóch rodzin, wierząc, że ich zawartość wesprze ich, odciąży i wywoła uśmiech na ich twarzach.

Faktem jest, że reakcje rodzin są ciężkie do opisania. Łzy, wzruszenie i nadzieja towarzyszyły rodzinom, pracownikom DSSE i wolontariuszom. Te emocje i razem spędzony czas zostanie w pamięci na długo i będzie wpływał na codzienność.

- Chciałabym bardzo podziękować wszystkim dobrym ludziom, którzy wybrali naszą rodzinę i zechcieli nam pomóc. Te rzeczy są takie piękne i jest ich tak dużo, że nie mogę uwierzyć, że to wszystko tylko dla nas. Teraz czuję, że nie jestem sama i mam więcej energii, żeby w nowym roku robić jeszcze więcej i więcej… dziękuję bardzo – takimi słowami podziękowała jedna z obdarowanych.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Szlachetna Paczka będzie nadal kontynuowana i rozpowszechniana w naszej firmie. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych, którzy dotychczas już tyle dali z siebie innym.

Wesołych Świąt!