Udostępnij na:

Szlachetna Paczka 2019

Współpraca naszej firmy i Szlachetnej Paczki trwa niezmiennie od wielu lat. W tym ogólnopolskim, charytatywnym projekcie społecznym pracownicy Daicel biorą udział pełniąc dwie role jednocześnie - jako Wolontariusze i Darczyńcy. To jest właśnie przykład zaangażowania, pokazujący rzeczywistą chęć niesienia pomocy innym.

Jak zawsze przy Szlachetnej Paczce końcówka roku jest najbardziej pracochłonna: poszukiwanie rodzin, weryfikacja ich statusu, wprowadzanie do ogólnopolskiego systemu, oczekiwanie na decyzję, potem dzień „cudów” – czyli wybory rodzin przez Darczyńcę, wreszcie upragniony finał i obdarowanie rodzin.

Okres przedświąteczny jest zawsze magiczny, ale nabiera większego sensu właśnie w okolicach finału i przekazywania rodzinom tego wszystkiego, czego najbardziej potrzebują i co powoduje, że mają większą wiarę w lepszą przyszłość. Często ta symboliczna paczka dodaje im sił do zazwyczaj ciężkiej walki, która toczą codziennie.

Tak właśnie było w tym roku u rodziny wybranej przez naszą firmę. Samotna mama od 28 lat opiekująca się chorym na porażenie mózgowe synem wreszcie mogła nabrać oddechu i nie bać kolejnego roku. Po otrzymaniu m.in. nowego, wygodnego łózka dla syna, żywności i chemii, mogła odzyskać spokój. Choć na jakiś czas nie musi martwić się jak ma to wszystko zdobyć sama, ile i jak długo odmawiać sobie podstawowych potrzeb.

- „Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które nam pomogły. To jest dla mnie jak wiatr w żagle i nie umiem słowami wyrazić tego, co to dla mnie i mojego syna znaczy...” - tak skomentowała ze łzami w oczach obdarowana.

Raz jeszcze bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom Daicel Safety Systems Europe okazanie dobroci, za każdą pomoc i wkład w przygotowanie paczki. Było cudownie i było warto.