Udostępnij na:

Team Spirit and Fun

Jak zbudować efektywny zespół? Jak działać w zmieniającym się środowisku? Jak budować zaufanie w świecie VUKA? - to główne zagadnienia, które DSSE starało się przybliżyć podczas tegorocznych warsztatów które odbyły się 9 września 2022.
Wybraliśmy miejsce, w którym można się zrelaksować, zmienić poglądy i otwarcie podyskutować.

Program został podzielony na 3 etapy:

  • I etap - "szybka randka" z Top Managementem - każdy uczestnik miał możliwość zadawania pytań bezpośrednio Top Managementowi, omawialiśmy zarówno proste zagadnienia związane z  kuchnią polską jak i bardziej skomplikowane dotyczące strategii firmy.
  • II etap - gra symulacyjna "Batteriada" prowadzona przez Zespół Kaizen, w której mogliśmy przećwiczyć zasady Lean Management, ale także elementy zarządzania zmianą.Produkcja akumulatorów z klocków pokazała nam w nieco innym środowisku jak działa łańcuch produkcyjny, jakie są problemy, jak się doskonalić i być bardziej efektywnym - kreatywność zespołów była górą i w drugiej rundzie naszej gry udało się wyprodukować wszystkie zamówienia.
  • III etap - Gra plenerowa "Prowadzenie zespołu - czyli wszystko na temat: jak przewodzić w sytuacjach zmienności, niepewności, złożoności i niejednoznaczności." Dzięki przeprowadzeniu "ślepej" drużyny przez tor przeszkód dowiadujemy się jaki jest idealny wzorzec przywództwa. Każdej drużynie udało się bezpiecznie dotrzeć do mety, w rekordowym czasie.

Ten warsztat pokazał nam, że w dobrej atmosferze możemy skutecznie działać jako JEDEN ZESPÓŁ. Czujemy to nawet po zakończeniu warsztatów.