Udostępnij na:

Program Praktyk i Staży w DSSE

DSSE oferuje dla uczniów, studentów i absolwentów Program Praktyk i Staży, który ma na celu zapoznanie ze specyfiką  pracy w różnych działach związanych z profilem nauczania.

Dzięki praktykom i stażom możesz rozwijać umiejętność  pracy w zespole, przygotować się  do efektywnej pracy, zgodnie ze standardami profesjonalizmu zawodowego.

Program  przygotuje  Ciebie do samodzielnych i twórczych działań w obszarze związanym z kierunkiem kształcenia, pozwoli na zdobycie wiedzy, doświadczenia i umiejętności, zapozna Cię z zadaniami i organizacją pracy na określonych stanowiskach.

Jeśli chciałbyś rozpocząć swoją przygodę w międzynarodowym środowisku, zapoznać się z organizacją i funkcjonowaniem firmy, rozwijać swoje umiejętności pracy w zespole, a także poznać własne możliwości na rynku pracy skorzystaj z Programu Praktyk i Staży, jaki oferuje Ci firma DSSE! 

  

 

 

Marek,

Student Elektrotechniki,

Praktykant w dziale Inżynierii Produkcji

W mojej ocenie największą zaletą odbywania praktyk w tej firmie było zaufanie oraz swoboda jakimi obdarzono nas na terenie firmy. Pozwoliło mi to wykazać się samodzielnością oraz samodyscypliną podczas wykonywania powierzonych mi zadań. Ogólna organizacja praktyk była na bardzo wysokim poziomie, a osoby z którymi współpracowałem były miłe, wyrozumiałe i przede wszystkim dobrze przygotowane pod względem merytorycznym, co pozwoliło na efektywne przekazywanie wiedzy. Jestem przekonany, że czas który tu spędziłem, nie jest czasem zmarnowanym.

 

 

Dawid,

Student kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji,

Praktykant w dziale Inżynierii Produkcji

Praktyki spełniły moje oczekiwania pod względem merytorycznym i praktycznym. Dostałem możliwość zrealizowania kilku projektów na które składało się przeprojektowanie stacji pod siłownik z hamulcem w programie Solid Works, zasymulowanie pracy na nowej linii produkcyjnej oraz obliczenie czasów montażu, wykonanie dokumentacji technicznej oraz wysłanie zapytania ofertowego do firmy zewnętrznej. Mogłem swobodnie poruszać się po całym zakładzie pracy i samodzielnie wykonywać wszystkie czynności, które były mi potrzebne do zrealizowania postawionych przede mną zadań. Pracownicy byli chętni do pomocy przy napotkanych przeze mnie problemach. Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas praktyk przydadzą mi się w przyszłej pracy.

 

 

 

 

Filip
Stażysta w dziale produkcji

Ukończyłem studia inżynierskie Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na wydziale Mechanicznym na Politechnice Wrocławskiej, a obecnie studiuję Zarządzanie na wydziale Informatyki i Zarządzania. Wybierając ofertę stażu szukałem miejsca, w którym duży nacisk kładzie się na implementację nowoczesnych systemów zarządzania związanych z filozofią KAIZEN oraz Lean Manufacturing, którymi się interesuję. Wybór padł na DSSE. Po raz pierwszy o firmie DSSE dowiedziałem się na wycieczce koła naukowego „KAIZEN”, którego jestem członkiem. Więcej informacji o oferowanych stażach i praktykach uzyskałem na targach pracy Absolvent Talent Days, w których DSSE brało udział. Podczas mojego stażu dowiedziałem się jak wykorzystywana jest w praktyce wiedza, którą zdobyłem na studiach oraz jak wygląda „od kuchni” nowoczesne przedsiębiorstwo z branży motoryzacyjnej. Ciekawe projekty okazały się cennym doświadczeniem, które na pewno przyda się w moim przyszłym życiu zawodowym. Innym pozytywnym aspektem był doświadczony, pełny pozytywnej energii zespół, który wspierał mnie przy każdym problemie, jaki napotkałem. Mam nadzieje, że po ukończeniu studiów dołączę do zespołu DSSE.

 

 

Karol
Uczestnik stażu studenckiego

Studiuję Automatykę i Robotykę na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej, ukończyłem 3 rok nauki. Szukając miejsca do odbycia praktyk kierowałem się chęcią pogłębienia swojej wiedzy praktycznej. Na DSSE zwróciłem uwagę podczas Akademickich Targów Pracy, firma zachęciła mnie możliwością zapoznania ze specyfiką pracy w branży, która mnie interesuje. Podczas praktyk przybliżone mi zostały zasady funkcjonowania na rynku międzynarodowym, poznałem nowych ludzi oraz zdobyłem kontakty zawodowe. Współpraca z doświadczonymi inżynierami pozwoliła mi nabyć nowe umiejętności praktyczne, a co za tym idzie podnieść swoje kwalifikacje. Rozmiar przedsiębiorstwa oraz obecności kilku linii produkcyjnych daje możliwość rozwijania wiedzy w szerokim zakresie. Wszystkie te aspekty zagwarantowały mi zwiększenie konkurencyjności na rynku pracy. Mam nadzieję, że po ukończeniu studiów dołączę do zespołu inżynierów DSSE.

Jeden z wielu, który podjął wyzwanie... 

 

Daniel
Uczestnik indywidualnego programu praktyk

Jestem absolwentem Zespołu Szkół nr 5 im. M.T. Hubera w Wałbrzychu. Ukończyłem klasę o profilu mechatronicznym . Myślałem o podjęciu praktyk zawodowych, które umożliwiłyby mi przełożenie mojej wiedzy teoretycznej na umiejętności. Firma DSSE, którą poznałem podczas wizyty w naszej szkole zainteresowała mnie indywidualnym programem praktyk. Jako jedyna firma w okolicy zaoferowała mi długofalową współpracę, gdzie co roku podczas wakacyjnej przerwy mogę zdobywać wiedzę i rozwijać umiejętności aż do ukończenia studiów. 

Praktyka pozwala mi zapoznać się z firmą „od środka”. Pod okiem opiekuna mogę samodzielnie wykonywać zadania i poznawać nowoczesne technologie oraz automatyczne linie produkcyjne. Doświadczenie zdobyte podczas praktyk oraz nawiązane kontakty zawodowe na pewno zagwarantuje mi dobrą pozycję na rynku pracy. Mam nadzieje, ze po ukończeniu studiów dołączę do zespołu inżynierów DSSE.

Program Drzwi Otwartych w DSSE

Program Drzwi Otwartych  w DSSE przygotowany jest dla grup zoorganizowanych.

To możliwość dla uczniów oraz studentów  do poznania firmy jako przyszłego  pracodawcy od wewnątrz. Pozwoli to na zaznajomienie się ze strukturą organizacyjną firmy  a także z kulturą DSSE. Spotkanie w firmie  ma także na celu pokazanie uczniom oraz studentom  jak ważna jest edukacja, aby potem móc stać się najlepszym pracownikiem i rozwijać się wśród najlepszych. Wzmacnia to ich motywację, aby jeszcze lepiej zaplanować swoją karierę zawodową.

Podczas wizyty zapoznamy uczniów i studentów z aktualnymi ofertami praktyk i staży, wymogami na stanowiska, które w przyszłości mogłyby wzbudzić zainteresowanie.

Standardowy plan Drzwi Otwartych w DSSE

  1. Prezentacja firmy Daicel
    - przedstawienie struktury organizacyjnej
    - cel i misja firmy Daicel – „We save lifes” ( Ratujemy życie)
  1. Szkolenie dotyczące produktów firmy Daicel
  2. Wycieczka po liniach produkcyjnych.
  3. Sesja pytań, poczęstunek

Istnieje możliwość, aby nasza firma dostosowała się do Państwa oczekiwań i przygotowała plan Drzwi Otwartych dopasowany do profilu klasy.  Jeśli są Państwo zainteresowani odwiedzeniem naszej organizacji prosimy o wypełnienie formularza i wysłanie go na adres mailowy: joanna.hewiak-gawronska@dsse.daicel.com

 

 Symulacyjne rozmowy kwalifikacyjne na Politechnice Wrocławskiej

Jednym z etapów procesu rekrutacyjnego jest rozmowa kwalifikacyjna.  Jest to etap, na którym powinno  wypaść się jak najlepiej,  dlatego organizujemy dla  studentów Politechniki Wrocławskiej rozmowy rekrutacyjne w formie symulacji. 

Takie warsztaty umożliwiają studentom zdobycie wiedzy na temat tego procesu. Każdy uczestnik po przepro-wadzonej rozmowie otrzymuje informację zwrotną – przekazujemy studentom co w rozmowie o pracę nam się podobało, a także czego muszą unikać, nad czym jeszcze popracować,  by dobrze wypaść  w oczach rekrutera.

Wiedza ta z pewnością przyda się w przyszłości, kiedy absolwenci Politechniki rozpoczną poszukiwanie wymarzo-nej pracy.