Udostępnij na:

Kaizen World Champion – trzecie zwycięstwo DSSE!

Korporacja Daicel od lat organizuje międzynarodowy konkurs dotyczący najlepszych wdrażanych rozwiązań opartych na filozofii Kaizen. W Daicel Safety System Europe w Żarowie jest to element codziennej pracy zarówno managerów, inżynierów, specjalistów jak i operatorów.

Dowodem efektywnego działania,  ciągłego doskonalenia i ulepszania jest kolejne – już trzecie z rzędu- I miejsce w kategorii Kaizen i tytuł KAIZEN WORLD CHAMPION,  II miejsce w kategorii bezpieczeństwo oraz dodatkowo Nagroda Specjalna.  Można zatem podsumować, że DSSE nie miało sobie równych, pomimo bardzo silnej konkurencji ze świata.

„Nasi pracownicy są bardzo ambitni i jak widać słusznie założyli, że jadą reprezentować DSSE i każdy wróci z nagrodą. Nie miałem wątpliwości, że przedstawiane rozwiązania są konktretne i innowacyjne, przynoszą faktyczne rezultaty i mamy szansę na zwycięstwo. Natomiast nigdy nie wiemy, co pokażą inne oddziały ze świata. Tym bardziej ogłaszane wyniki napawały mnie coraz większym szczęściem i dumą- komentuje Atsushi Hatomoto, Prezes DSSE.

Wydarzenie odbyło się w Harimie – jednym z wielu miejsc, w których Daicel ma sowje oddziały. Reprezentanci poszczególnych fabryk (z Japonii, Chin, Stanów Zjednoczonych, Tajlandii i Polski)   przedstwaiali swoje prezentacje przez dwa dni. Jury obradowało długo i burzliwie. Zwycięskie prezentacje były ponownie przedstawiane, ale tym razem przez szerszym audytorium. Po każdym wystąpieniu odbywała się sesja, podczas której jury i wyższy szczebel managerski mogli zadawać szczegółowe ptyania.

„Byliśmy wszyscy bardzo podekscytowani zarówno samym pobytem w Japonii, kolebce naszej korporacji, jak i  możliwością przedstawienia rezultatów naszej wspólnej pracy-  pracy wszystkich pracowników DSSE, ktorych mieliśmy zaszczyt reprezentować (...) Najbradziej stresującym był moment zadawania pytań, zwłaszcza w kontekście różnic językowych i  interpretacji wypowiedzi. Jednak ten stres wpływał na nas mobilizująco (...). Chcielibyśmy podziękować wszystkim współpracownikom z DSSE, bo tylko dzięki wspólnej pracy zwyciężyliśmy ”- podsumowuje laureat I miejsca.

DSSE nie spoczywa na laurach. Pracownicy ciągle dokładają starań, aby modernizować, ulepszać  i poprawiać. 

Liczymy, że zostanie to docenione i zauważone w kolejnej edycji konkursu!