Udostępnij na:

Daicel na Juwenaliach 2023 – udana współpraca Biznesu z Edukacją!

Daicel i Politechnika Wrocławska współpracują od wielu lat w ramach programu „Biznes dla Edukacji”, czyli wsparcia edukacji studentów w ramach organizacji warsztatów Kaizen,  wizyt studyjnych,  praktyk i staży studenckich.

Tym razem postanowiliśmy zostać partnerem Juwenaliów 2023, w których wzięło udział około 20 tysięcy studentów. Juwenalia studenckie są wyjątkowym momentem, pełnym energii, radości i niezapomnianych przeżyć, więc była to doskonała okazja, aby połączyć te pozytywne emocje z naszą pasją do motoryzacji, w szczególności do dbałości o bezpieczeństwo na drodze. Wierzymy, że studenci mają ogromny potencjał i kreatywność, która może przyczynić się do rozwoju branży motoryzacyjnej. Dlatego zorganizowaliśmy dla nich  konkurs z główną nagrodą samochodem tzw. Czerwoną Strzałą, który służył nam przez kilka lat, a teraz ułatwi Zwycięzcy przemieszczanie się, ale także będzie przypominać o misji naszej firmy „We save lives”. Konkurs na najlepsze hasło promocyjne firmy Daicel został ogłoszony w dniu rozpoczęcia Juwenaliów. Studenci mieli okazję zaprezentować swoją kreatywność i umiejętność skondensowania wartości oraz misji naszej firmy w jednym zdaniu. Wszystkich zgłoszeń wpłynęło aż 221. Hasła były bardzo kreatywne, ale jedno wyróżniło się swoją trafnością i oryginalnością.

Zwycięzcą konkursu został Piotr Dalecki, student pierwszego roku Politechniki Wrocławskiej. Jego hasło brzmi: "Daicel - niewidzialny bohater każdej podróży".
W zdaniu tym zawarte jest znaczenie naszego produktu, ponieważ pomimo, że nasze produkty – napełniacze do poduszek powietrznych  - nie są widoczne dla użytkownika samochodu, są niezwykle ważnym jego elementem chroniącym uczestników ruchu drogowego podczas wypadków. Zwycięskie hasło zapada w pamięć
i dobrze oddaje przesłanie i misję naszej firmy!

Nagroda została uroczyście wręczona Piotrowi Daleckiemu podczas ceremonii podsumowującej Juwenalia, która odbyła się 30 czerwca. Samochód Hyundai tzw. "Czerwona Strzała", który wcześniej służył inżynierom Daicel, stał się teraz własnością przyszłego inżyniera, symbolizując udaną współpracę między Daicel a Politechniką Wrocławską.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Daicel, którzy zaangażowali się w realizację konkursu, szczególnie zespołowi produkcji za pomoc w zorganizowaniu logotypu Daicel na samochodzie, co dodatkowo wzmocniło promocję naszej firmy oraz zespołowi księgowości za wsparcie w formalnościach. Dziękujemy również Politechnice Wrocławskiej za to, że mogliśmy być częścią Juwenaliów 2023!

 

Zachęcamy do zapoznani się z relacją z Juwenaliów 2023 na stronie Politechniki Wrocławskiej:

https://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/juwenalia-podsumowane--samochod-wreczony-12983.html