Udostępnij na:

Konkurs: Świąteczny upcykling

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, radości, życzliwości, współpracy, a także pięknych dekoracji i ozdób którymi upiększamy nasze domy.

To właśnie z ozdobami związany był nasz konkurs: „Świąteczny upcykling”.

Upcycling to ponowne wykorzystanie surowców wtórnych, aby mogły służyć nam dalej w nowych formach, z jednoczesnym podniesieniem ich wartości.

Temat konkursu wpisuje się w idee naszej firmy która dąży do „współtworzenia wartości w łańcuchu dostaw, mając na celu budowę społeczeństwa o obiegu zamkniętym i osiągnięcie zrównoważonego rozwoju”

Celem konkursu było:

  • Kształtowanie świadomości proekologicznej.
  • Szerzenie idei upcyclingu,
  • Uwrażliwienie na problem zaśmiecania naszej planety,
  • Przybliżenie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Przy współpracy z  AKS Precision Ball Polska Sp. z o.o., Yagi Poland Factory Sp. z o.o., Bridgestone Diversified Products Sp. z o.o., oraz GCKiS w Żarowie udało się zorganizować konkurs skierowany do wszystkich chętnych dzieci i dorosłych.

Uczestników konkursu zachęcaliśmy do stworzenia nietuzinkowych świątecznych ozdób z wykorzystaniem makulatury, szkła czy tworzyw sztucznych. Pomysłowa stajenka z puszki, choinka ze starych gazet i korków, misternie zrobiona latarnia z kartonu, lampion z tarki i słoika – to tylko niektóre ze wspaniałych prac które mogliśmy zobaczyć. Wszystkie prace były wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego bardzo trudno było dokonać wyboru zwycięzców. Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom.

Rozdanie nagród, ufundowanych wspólnie przez nasze firmy, odbyło się podczas miasteczka Św. Mikołaja w dniu 10.12.2023r.

Świąteczna atmosfera, piękne ozdoby i prezenty wywołały radość nie tylko w uczestnikach konkursu ale także naszą.

Życzymy Wesołych Świąt.