Udostępnij na:

Kosmiczne origami – relacja z XI Ogólnopolskiego Konkursu Origami

Kosmiczne origami – relacja z XI Ogólnopolskiego Konkursu Origami

 

 

Jako firma Daicel, jesteśmy zaszczyceni możliwością bycia partnerem i sponsorem  Ogólnopolskiego Konkursu Origami, którego XI edycja z tematem przewodnim "W kosmosie" za nami.  

Daicel  wspiera inicjatywy, które promują sztukę i kulturę Japonii, ale także rozwijają talenty i pozwalaj odkrywać nowe pasje.

Origami, sztuka składania papieru, ma długą i bogatą historię. Jednakże, tegoroczny konkurs z tematem przewodnim „W kosmosie” zaskoczył nas nie tylko talentem i kreatywnością uczestników, ale także ich umiejętnością wprowadzania kosmicznych wizji i tematów do swoich prac. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak papier staje się nośnikiem marzeń o podróżach kosmicznych, gwiazdach, planetach i tajemniczych istotach z odległych galaktyk.

 

W konkursie organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie uczestniczyli zarówno dzieci, jak i dorośli, co tylko dowodzi, że miłość do origami nie zna granic wiekowych.

Oglądając prace zgłoszone do konkursu, byliśmy pod wrażeniem różnorodności technik i pomysłów, jakie przedstawiono. Od precyzyjnie złożonych rakiety kosmicznych po delikatne składanki przedstawiające kosmiczne krajobrazy, uczestnicy przekazali nam swoje wizje kosmosu w najpiękniejszy sposób.

Więcej informacji na:

https://www.facebook.com/GCKiSZAROW/posts/pfbid02RZP3b4FpzQfyWMKHMCREkBi3rwTVWkqgyz7UYsHJY8wNTvdDaXWQVb1xv1qsEnUVl