Udostępnij na:

Główne fakty o DSSE

DSSE położone jest w Polsce na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej “Invest-Park” Sp. z o. o. w Żarowie. Potencjał obszaru do zagospodarowania to aż 23,8 ha zapewniające szerokie możliwości rozwoju. Uroczyste otwarcie Zakładu nastąpiło w marcu 2004 roku.

 

mapa DSSE

 

Informacje ogólne

Rynek motoryzacyjny rozwija się, coraz więcej samochodów wyposażonych jest w zaawansowane systemy bezpieczeństwa kierowców i pasażerów. Daicel Safety Systems Europe Sp. z o.o. (DSSE), z siedzibą w żarowskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park, jest producentem różnych typów napełniaczy do poduszek powietrznych: dla kierowcy, pasażerów, bocznych, kurtynowych i kolanowych. DSSE jest częścią globalnego japońskiego koncernu Daicel Corporation Ltd. Spółka DSSE w marcu 2004 roku otrzymała oficjalne pozwolenie na rozpoczęcie działalności, w 2006 roku rozpoczęła produkcję masową. Prezesem Zarządu od kwietnia 2014 roku jest Pan Yasushi Hiramatsu.

 

 

Rozwój technologii napełniaczy do poduszek powietrznych

Zaawansowanie technologiczne napełniacze poduszek powietrznych zawdzięczają zastosowaniu rozwiązań pochodzących z przemysłu lotniczego, chemicznego oraz elektronicznego. System szybkiej inicjacji (w ciągu 0,1 sekundy od uderzenia) przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa kierowców i pasażerów.

 

Globalny zasięg

W odpowiedzi na wymagania rynku stworzyliśmy globalny system produkcyjno-logistyczny obejmujący lokalizacje w Japonii, USA, Tajlandii, Polsce, Chinach i Korei.

 

Historia DSSE

 

Uruchomione linie produkcyjne to:

E1 - napełniacze typu pirotechnicznego
ES1 - napełniacze typu hybrydowego
ES2 - napełniacze typu hybrydowego
NB - napełniacze typu pirotechnicznego
CGI - napełniacze typu skompresowanego gazu
E2 - napełniacze typu pirotechnicznego

1 2