Udostępnij na:

Szlachetna Paczka 2018

DSSE nie ustaje w swoich działaniach na rzecz osób potrzebujących. W tym roku pod opiekę naszej firmy trafiła kolejna rodzina, dla której przygotowano przedświąteczną pomoc. A wszystko odbyło się za sprawą Szlachetnej Paczki - ogólnopolskiego projektu społecznego organizowanego przez Stowarzyszenie Wiosna.

Głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Organizacyjnie opiera się na pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce. Na terenie Gminy Żarów w tym roku pracowało pięciu wolontariuszy (80% to pracownicy DSSE), którzy odwiedzili blisko 40 rodzin.

Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Organizatorzy projektu deklarują, że „nie pomagają biedzie roszczeniowej” i chcą, aby „ludzie sami radzili sobie w życiu”.

Pomoc rodzinom przekazywana jest podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „weekendem cudów”. Taki cud odbył się w tym roku 08-09 grudnia. W Żarowie pomoc trafiła do 11 rodzin z terenu całej gminy. Wartość udzielonej pomocy to blisko 50 tysięcy złotych.

Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom Daicel Safety Systems Europe okazanie dobroci, za każdą pomoc i wkład w przygotowanie paczki.