Udostępnij na:

Sztuka w dobie wirusa!

Panująca od miesięcy pandemia i ograniczenia nie wpływają pozytywnie na samopoczucie i aktywność.  Stagnacja jednak nie dotyka żarowskich miłośników i pasjonatów japońskiej tradycji składania papieru. Ta starożytna sztuka jest ponadczasowa i jak się okazuje może być dzisiaj fantastycznym sposobem na wyciszenie i oderwanie od rzeczywistości. Zaś powstałe dzieła mogą nie tylko cieszyć oko, ale także być oryginalnym pomysłem na prezent.

W myśl powyższego Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie po raz VIII zorganizowało Festiwal Origami.  Hasłem przewodnim dla prac była sentencja: „Kto potrafi cieszyć się z małych rzeczy, ten mieszka w ogrodzie pełnym szczęśliwości”. Wbrew obawom zainteresowanie konkursem było duże, ponieważ zgłoszono 96 prac z 16 miejscowości z całej Polski.

 „Spoglądam z podziwem na piękną pracę, którą mi podarowano po Festiwalu. Było nam bardzo przykro, że nie mogliśmy uczestniczyć w warsztatach i obserwować, jak powstały. Wspominam poprzednie edycje, gdzie nasi pracownicy i ich pociechy uczyli się tej pięknej sztuki. Mam nadzieję, że kolejne będą miały już normalny przebieg. Organizatorzy i uczestnicy mogą nadal liczyć na wsparcie ze strony naszej firmy” – deklaruje Atsushi Hatomoto, Prezes Daicel Safety System Europe, sponsor Festiwalu Origami w Żarowie.