Udostępnij na:

TOP-MECHANIK 2018

Po raz kolejny DSSE wsparło działania skierowane do młodzieży aspirującej do bycia inżynierem.  W ramach współpracy z Fundacją ALAE-Skrzydła Rozwoju, nasz „TOP – INŻYNIER” wzmocnił swoim doświadczeniem i wiedzą III edycję konkursu „TOP MECHANIK”.

Celem konkursu (jak w poprzednich edycjach) jest podniesienie poziomu umiejętności zawodowych uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanik oraz wzrost zainteresowania uczniów pracą w tym zawodzie. Celem długoterminowym tej inicjatywy jest podnoszenie atrakcyjności i jakości kształcenia branżowego.

W tym roku przygotowane zadania konkursowe wykonało 32 uczniów ze szkół technicznych z Wałbrzycha, Świdnicy, Świebodzic, Bielawy, Ząbkowic Śląskich, Dzierżoniowa i Kamiennej Góry.

Zadania konkursowe podzielone zostały na dwie kategorie – praktyczną i teoretyczną. Prace oceniali przedstawiciele firm i nauczyciele.

Ostateczne wyniki ukształtowały się następująco: 

Zadanie Z1: I miejsce ZSZiO Kamienna Góra, II miejsce ZS Świebodzice,  III miejsce ZS nr 5 Wałbrzych.

Zadanie Z2: I miejsce ZS nr 5 Wałbrzych, II miejsce ZSM Świdnica, III miejsce ZSZiO Kamienna Góra

Zadanie T1: I miejsce ZS nr 5, II miejsce ZSM Świdnica, III miejsce ZS Dzierżoniów.

Zadanie T2: I miejsce ZSZ Ząbkowice Śl., II miejsce ZS Dzierżoniów, III miejsce ZSiPKZ Bielawa.

Podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbyło się 28 marca 2018 w siedzibie Fundacji Alae. Podczas gali reprezentanci przedsiębiorstw (w tym DSSE) i szkół przedstawiali swoje organizacje, możliwości rozwoju, oferty pracy, wskazując młodzieży na czym powinni koncentrować się w przyszłości najbardziej.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wysiłek i zaangażowanie, a laureatom gratulujemy.