Udostępnij na:

20-lecie Plebiscytu Gospodarczego MUFLONY

„MUFLONY” to plebiscyt gospodarczy, który w tym roku obchodził swój 20- ty jubileusz. Statuetki i wyróżnienia zostały wręczone, jak co roku w Zamku Książ, w dniu 11 maja br. Nagradzano przede wszystkim firmy i instytucje z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej, które wyróżniają się na tle innych dobrymi wynikami gospodarczymi, działalnością na rzecz lokalnej społeczności, realizowanymi inwestycjami czy promowaniem ekologii.

Tegoroczny konkurs był wyjątkowy nie tylko ze względu na okrągłą rocznicę, ale przede wszystkim ze względu na rekordową liczbę zgłoszonych podmiotów. Zwycięzców wyłoniła Kapituła składająca się z samorządowców oraz przedsiębiorców. Po raz drugi Daicel Safety System Europe został zaproszony obok Toyota Manufacturing Poland, weryfikowania, oceniania i opiniowania poszczególnych kandydatów w pięciu, różnych kategoriach: Nasza Przyjazna, Firma Odpowiedzialnego Biznesu, Inwestycja 20-lecia, Mikro/Mała Firma, Wydarzenie/Inicjatywa 2017 Roku.

Dodatkowo DSSE było Partnerem kategorii Mikro/Mała Firma. Zwyciężyła firma Corthinx Sp. z o.o., która produkuje luksusowe jachty i katamarany. Drugie miejsce zajęła firma Bimart s.c., a trzecie Medyk Zespół Usług Medycznych Sp. z o.o. Statuetki i wyróżnienia w imieniu DSSE wręczyli Yasushi Hiramatsu (prezes) oraz Iwona Kosik (wiceprezes). Prezes podczas swojego wystąpienia Prezes podkreślił wagę i znaczenie małych przedsiębiorstw w odniesieniu do polskiego rynku oraz ich wpływu na funkcjonowanie dużych firm i międzynarodowych korporacji.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.