Udostępnij na:

KAIZEN PRE-COMPETITION 2019

Ostatni rok prac nad usprawnieniami w DSSE został podsumowany podczas konkursu KAIZEN PRE-COMPETITION 2019. Wydarzenie to organizowane raz w roku dla wszystkich pracowników, którzy wykonując codzienne obowiązki kreują i wdrażają nowe rozwiązania, poprawiające funkcjonowanie pracy czy procesów.

Do walki o zwycięstwo stanęło 31 pracowników z różnych działów i stanowisk (operacyjnych, liderskich, technicznych, inżynierskich i specjalistycznych i managerskich). Połączyli swoje siły i zbudowali 9 odrębnych drużyn. Pięć z nich   konkurowało w kategorii SAFETY (Obszar A, Obszar B, Jakość, Logistyka, Bezpieczeństwo i ochrona Środowiska), a pozostałe cztery w kategorii KAIZEN (Linia ES1, linia ES2, linie NB, Sprzedaż i Marketing/ Wsparcie techniczne). Zgodnie z tradycją nad całością wydarzenia czuwała Komisja Kaizen, w skład której wchodzili: Prezes Zarządu, Wiceprezes, Dyrektor Generalny i wyznaczeni Managerowie.

Jak zawsze prezentacje dotyczyły głównie doskonalenia i planów przyszłościowych, w tym m.in. optymalizacji na stanowiskach pracy mających wpływ na ergonomię pracy, standaryzacji procesów produkcji, automatyzacji oraz szeroko pojętego bezpieczeństwo.

Po całodziennych zmaganiach komisja oceniła prezentowane osiągnięcia zarówno pod kątem merytorycznym (np. twarde dane liczbowe, rezultaty z przełożeniem na wyniki produkcyjne, efektywnościowe, finansowe, możliwości rozwoju w przyszłości), jak i umiejętności prezenterskich.

Wyłoniono trzech zwycięzców:

Kategoria KAIZEN 1miejsce – Team linia  ES2

Kategoria KAIZEN 2 miejsce - Team linie NB

Kategoria SAFETY 1 miejsce -  Team LP

 

„Dziękuję wszystkim zespołom za tak ciekawe i mocne jakościowo prezentacje. To co dzisiaj zobaczyliśmy dowodzi tego, że praca zespołowa zawsze przynosi lepsze efekty. Gratuluje i raz jeszcze dziękuję każdemu z Was z osobna – bo każdy z Was wniósł w tą prace cząstkę siebie i oddał ją do wykorzystania dla DSSE. Proszę jednocześnie o kontynuację aktywności kaizenowych – bo to wspaniały kapitał i baza do rozwoju dla nas wszystkich” –  podsumował Atsushi Hatomoto, Prezes DSSE.

Teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać na wyznaczenie daty kolejnego etapu konkursu, czyli KAIZEN COMPETITION 2019. Wówczas tylko zwycięskie prezentacje, że wszystkich oddziałów Daicel na świecie, zostaną przedstawione i poddane ocenie w Japonii.  Dotąd zazwyczaj kwiecień był miesiącem tego wydarzenia. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa konkurs nie odbędzie się w planowanym terminie. Mamy jednak nadzieję, że świat szybko się upora z tym problemem, a nasze drużyny będą mogły pojechać po kolejne już zwycięstwo.